CDMM20M0F2500DET
DigiKey Part Number
3579-CDMM20M0F2500DETTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CDMM20M0F2500DETCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CDMM20M0F2500DETDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDMM20M0F2500DET
Description
CDMM, 20M0, 1%, 250:1, RATIO TOL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20M Ohm ±1% 750mW Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 4527 J-Lead
Category
Power Per Element
750mW
Manufacturer
Vishay Dale
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Voltage Divider
Applications
Voltage Divider (TCR Matched)
Resistance (Ohms)
20M
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±1%
Package / Case
4527 J-Lead
Number of Resistors
2
Supplier Device Package
4527
Resistor Matching Ratio
±0.5%
Size / Dimension
0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Number of Pins
3
Height - Seated (Max)
0.177" (4.49mm)