CDMA50M0F6000FE5
DigiKey Part Number
3579-CDMA50M0F6000FE5TR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CDMA50M0F6000FE5CT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CDMA50M0F6000FE5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDMA50M0F6000FE5
Description
RES NTWK 2 RES 50M OHM 2512
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8k, 5M Ohm ±1% 500mW Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array 0/ -50ppm/°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDMA50M0F6000FE5 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Pins
3
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
500mW
Series
Temperature Coefficient
0/ -50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Grade
Automotive
Circuit Type
Voltage Divider
Qualification
AEC-Q200
Resistance (Ohms)
8k, 5M
Applications
Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
Tolerance
±1%
Mounting Type
Surface Mount
Number of Resistors
2
Supplier Device Package
2512
Resistor Matching Ratio
±1%
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Resistor-Ratio-Drift
0/ -50 ppm/°C
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)