PTCEL67R151NBE
DigiKey Part Number
56-PTCEL67R151NBE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL67R151NBE
Description
ICL 150 OHM 30% 16.51MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 150 Ohms ±30% 0.650" (16.51mm)
Tolerance
±30%
Diameter
0.650" (16.51mm)
Series
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
AEC-Q200
R @ 25°C
150 Ohms