NTCLE305E4502SB
DigiKey Part Number
BC2714-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NTCLE305E4502SB
Description
THERMISTOR NTC 5KOHM 3984K BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 5k Bead
EDA/CAD Models
NTCLE305E4502SB Models
Category
B25/85
3984K
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Power - Max
50 mW
Length - Lead Wire
1.22" (31.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
5k
Resistance Tolerance
±2.2%
B Value Tolerance
±0.5%