NTCLE100E3103GT1
DigiKey Part Number
56-NTCLE100E3103GT1TR-ND - Tape & Reel (TR)
56-NTCLE100E3103GT1CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NTCLE100E3103GT1
Description
THERMISTOR NTC 31OHM 3528K BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 10k Bead
EDA/CAD Models
NTCLE100E3103GT1 Models
Category
B25/85
3528K
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Power - Max
500 mW
Length - Lead Wire
0.59" (15.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
10k
Resistance Tolerance
±2%
B Value Tolerance
±0.5%