NTCLE100E3102JB0
DigiKey Part Number
BC2519-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NTCLE100E3102JB0
Description
THERMISTOR NTC 1KOHM 3528K BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 1k Bead
EDA/CAD Models
NTCLE100E3102JB0 Models
Category
B25/85
3528K
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Power - Max
500 mW
Length - Lead Wire
0.59" (15.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
1k
Resistance Tolerance
±5%
B Value Tolerance
±0.5%