AC03000002209JACCS
DigiKey Part Number
PPC3W22ACT-ND - Cut Tape (CT)
PPC3W22ATB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC03000002209JACCS
Description
RES 22 OHM 3W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AC03000002209JACCS Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.512" L (5.50mm x 13.00mm)