U91030001
DigiKey Part Number
4441-U91030001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U91030001
Description
IND. NDIR CO2 SENSOR 5K PPM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Carbon Dioxide (CO2) Sensor UART, Voltage
Category
Accuracy
±3%
Manufacturer
Unitense
Output
UART, Voltage
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Packaging
Tray
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Part Status
Active
Current - Supply
30mA