7L-38.400MCS-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
38.4 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.5V 4-SMD, No Lead
7L-38.400MCS-T
DigiKey Part Number
7L-38.400MCS-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7L-38.400MCS-T
Description
XTAL OSC VCTCXO 38.4000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±2ppm
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)