4700-009MLF
DigiKey Part Number
410-1197-2-ND - Tape & Reel (TR)
410-1197-1-ND - Cut Tape (CT)
410-1197-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4700-009MLF
Description
FILTER LC(PI) 0.1UH/470PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel L = 0.1µH, C = 470pF 10 A Pill, Square
Category
Current
10 A
Manufacturer
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Values
L = 0.1µH, C = 470pF
Series
ESD Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Low Pass
Voltage - Rated
100V
Filter Order
3rd
Mounting Type
Surface Mount
Technology
LC (Pi)
Package / Case
Pill, Square
Number of Channels
1
Size / Dimension
0.315" L x 0.090" W (8.00mm x 2.29mm)
Attenuation Value
16dB @ 100MHz
Height
0.095" (2.41mm)