R2B131350R0J5L0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
C&B/RESI
In Stock: 100
Datasheet
50 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 0505 (1313 Metric) RF, High Frequency Thick Film
R2B131350R0J5L0
DigiKey Part Number
1173-1045-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2B131350R0J5L0
Description
RES SMD 50 OHM 5% 1W 1313
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
R2B131350R0J5L0 Models
Category
Features
RF, High Frequency
Mfr
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)