BD0826J50200AHF
DigiKey Part Number
1173-1058-2-ND - Tape & Reel (TR)
1173-1058-1-ND - Cut Tape (CT)
1173-1058-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BD0826J50200AHF
Description
BALUN 800MHZ-2.6GHZ 50/200 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 800MHz ~ 2.6GHz 50 / 200Ohm 0805 (2012 Metric)
Category
Phase Difference
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
1.5dB
Series
Return Loss (Min)
8.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
800MHz ~ 2.6GHz
Base Product Number
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 200Ohm