BD0810J50150AHF
DigiKey Part Number
1173-BD0810J50150AHFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1173-BD0810J50150AHFCT-ND - Cut Tape (CT)
1173-BD0810J50150AHFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BD0810J50150AHF
Description
BALUN 800MHZ-1GHZ 50/150 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 800MHz ~ 1GHz 50 / 150Ohm 0805 (2012 Metric)
Category
Phase Difference
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
0.9dB
Series
Return Loss (Min)
19.6dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
800MHz ~ 1GHz
Base Product Number
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 150Ohm