HA65A-25153R3LF
DigiKey Part Number
987-1670-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HA65A-25153R3LF
Description
FIXED IND 3.3UH 2.6 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Wirewound Inductor 2.6mOhm Max Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
2.6mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
24MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±10%
Size / Dimension
1.043" L x 1.043" W (26.50mm x 26.50mm)
Current - Saturation (Isat)
87A
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)