Image for CMF23V-153191 is not available
CMF23V-153191
DigiKey Part Number
237-CMF23V-153191-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF23V-153191
Description
CMC 15MH 1.9A 2LN THROUGH HOLE
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.9A DCR 306mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMF23V-153191 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
306mOhm
Manufacturer
Triad Magnetics
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
1.142" L x 0.610" W (29.00mm x 15.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.063" (27.00mm)
Inductance @ Frequency
15 mH @ 10 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
1.9A