CMF23V-103231
DigiKey Part Number
237-CMF23V-103231-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF23V-103231
Description
CMC 10MH 2.3A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2.3A DCR 206mOhm
EDA/CAD Models
CMF23V-103231 Models
Category
Current Rating (Max)
2.3A
Manufacturer
Triad Magnetics
DC Resistance (DCR) (Max)
206mOhm
Series
Voltage Rating - AC
300V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
1.142" L x 0.591" W (29.00mm x 15.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.063" (27.00mm)
Inductance @ Frequency
10 mH @ 10 kHz