L6R200D-120-C6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 6
Datasheet
Phihong USA
In Stock: 125
Bel Power Solutions
In Stock: 27
12V 192 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
L6R200D-120-C6
DigiKey Part Number
L6R200D-120-C6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L6R200D-120-C6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 192W
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Manufacturer
Applications
ITE (Commercial)
Series
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Part Status
Active
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
47.2" (1.20m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C6
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
7.20" L x 3.19" W x 1.65" H (183.0mm x 81.0mm x 42.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cULus, EN, FCC, TUV
Voltage - Output
12V
Standard Number
Current - Output (Max)
16A
Weight
1.874 lb (850.0 g)
Power (Watts)
192 W