L6R120D-190-C6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Datasheet
FSP Technology Inc.
Phihong USA
Phihong USA
Bel Power Solutions
Bel Power Solutions
In Stock: 18
19V 120 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
L6R120D-190-C6
DigiKey Part Number
L6R120D-190-C6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L6R120D-190-C6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 120W
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
59" (1.50m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C6
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
6.61" L x 2.60" W x 1.54" H (168.0mm x 66.0mm x 39.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cULus, EN, FCC, TUV
Voltage - Output
19V
Standard Number
Current - Output (Max)
6.3A
Weight
1.301 lb (590.0 g)
Power (Watts)
120 W