TMR 10-2413WIR
DigiKey Part Number
1951-TMR10-2413WIR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMR 10-2413WIR
Description
10W DC/DC CONVERTER ISOLATED, RE
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 670mA 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
TMR 10-2413WIR Models
Category
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 75°C
Efficiency
89%
Voltage - Input (Min)
9V
Size / Dimension
0.87" L x 0.38" W x 0.47" H (22.0mm x 9.6mm x 12.0mm)
Voltage - Input (Max)
36V
Current - Output (Max)
670mA
Power (Watts)
10 W