THD 15-4812WIN is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
XP Power
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 1.25A 18V - 75V Input
THD 15-4812WIN
DigiKey Part Number
THD15-4812WIN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THD 15-4812WIN
Description
DC DC CONVERTER 12V 15W
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
THD 15-4812WIN Models
Category
Power (Watts)
15 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Features
Remote On/Off, OVP, SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
90%
Voltage - Input (Min)
18V
Package / Case
24-DIP Module, 8 Leads
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Voltage - Output 1
Base Product Number
Current - Output (Max)
1.25A