TCR3DM11,LF(SE
DigiKey Part Number
264-TCR3DM11LF(SETR-ND - Tape & Reel (TR)
264-TCR3DM11LF(SECT-ND - Cut Tape (CT)
264-TCR3DM11LF(SEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCR3DM11,LF(SE
Description
IC REG LINEAR 1.1V 300MA 4-DFN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA 4-DFN (1x1)
Category
Voltage Dropout (Max)
0.65V @ 300mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
4-UDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max)
5.5V
Supplier Device Package
4-DFN (1x1)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.1V