OPA4344EA/2K5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Analog Devices Inc.
In Stock: 1 768
Datasheet
Similar
Analog Devices Inc.
In Stock: 10 852
Datasheet
In Stock: 42
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
CMOS Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP
OPA4344EA/2K5
DigiKey Part Number
OPA4344EA/2K5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OPA4344EA/2K5
Description
IC CMOS 4 CIRCUIT 14TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
OPA4344EA/2K5 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Input Offset
200 µV
Mfr
Current - Supply
150µA (x4 Channels)
Series
Current - Output / Channel
15 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
4
Mounting Type
Surface Mount
Output Type
Rail-to-Rail
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Slew Rate
0.8V/µs
Supplier Device Package
14-TSSOP
Gain Bandwidth Product
1 MHz