LMZ12003TZE-ADJ/NOPB
DigiKey Part Number
LMZ12003TZE-ADJ/NOPB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ12003TZE-ADJ/NOPB
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.8 ~ 6V 3A 4.5V - 20V Input
EDA/CAD Models
LMZ12003TZE-ADJ/NOPB Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tube
Efficiency
92%
Size / Dimension
0.40" L x 0.39" W x 0.18" H (10.2mm x 9.9mm x 4.6mm)
Voltage - Input (Min)
4.5V
Voltage - Input (Max)
20V
Current - Output (Max)
3A