LMK6CA032768DDLFR
DigiKey Part Number
296-LMK6CA032768DDLFRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK6CA032768DDLFR
Description
LOW-JITTER, HIGH-PERFORMANCE, BU
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.5V, 3.3V Standby (Power Down) 4-VDFN
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMK6CA032768DDLFR Models
Category
Voltage - Supply
2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-VDFN
Base Resonator
Supplier Device Package
4-VSON (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
56mA