HSA104R7J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
New Product
Image for HSA104R7J is not available
HSA104R7J
DigiKey Part Number
1111-HSA104R7J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSA104R7J
Description
WIREWOUND RESISTORS-CHASSIS MOUN
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 Ohms ±5% 16W Wirewound Chassis Mount Resistor
Datasheet
EDA/CAD Models
HSA104R7J Models
Category
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Resistance
4.7 Ohms
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Power (Watts)
16W