CRGCQ0603F120R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 55 836
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 30 537
Datasheet
New Product
Image for CRGCQ0603F120R is not available
CRGCQ0603F120R
DigiKey Part Number
1111-CRGCQ0603F120RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGCQ0603F120R
Description
CRGCQ 0603 120R 1%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
CRGCQ0603F120R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)