CRG0603F732R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 4 665
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Cal-Chip Electronics, Inc.
Kamaya Inc.
Kamaya Inc.
New Product
Image for CRG0603F732R is not available
CRG0603F732R
DigiKey Part Number
1111-CRG0603F732RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0603F732R
Description
CRG0603 1% 732R
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
732 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRG0603F732R Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)