RN232-1.6-02-10M
DigiKey Part Number
817-2212-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN232-1.6-02-10M
Description
CMC 10MH 1.6A 2LN TH
Detailed Description
10 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.6A DCR 170mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
170mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max)
1.362" (34.60mm)
Inductance @ Frequency
10 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
1.6A