RN232-0.6-02-47M
DigiKey Part Number
817-2210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN232-0.6-02-47M
Description
CMC 47MH 600MA 2LN TH
Detailed Description
47 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 600mA DCR 1.3Ohm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.3Ohm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max)
1.362" (34.60mm)
Inductance @ Frequency
47 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
600mA