RN222-0.8-02-39M
DigiKey Part Number
817-2202-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN222-0.8-02-39M
Description
CMC 39MH 800MA 2LN TH
Detailed Description
39 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 800mA DCR 1Ohm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max)
1.165" (29.60mm)
Inductance @ Frequency
39 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
800mA