RN152-10-02-1M8
DigiKey Part Number
817-2150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN152-10-02-1M8
Description
CMC 1.8MH 10A 2LN TH
Detailed Description
1.8 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 10A DCR 14mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
RN152-10-02-1M8 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
14mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
1.693" L x 1.646" W (43.00mm x 41.80mm)
Height (Max)
0.996" (25.30mm)
Inductance @ Frequency
1.8 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
10A