RN114-1.2-02-10M
DigiKey Part Number
817-2105-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN114-1.2-02-10M
Description
CMC 10MH 1.2A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.2A DCR 195mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
195mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.886" L x 0.846" W (22.50mm x 21.50mm)
Height (Max)
0.531" (13.50mm)
Inductance @ Frequency
10 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
1.2A