RN112-0.6-02-15M
DigiKey Part Number
817-2092-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN112-0.6-02-15M
Description
CMC 15MH 600MA 2LN TH
Detailed Description
15 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 600mA DCR 490mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
490mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.697" L x 0.673" W (17.70mm x 17.10mm)
Height (Max)
0.508" (12.90mm)
Inductance @ Frequency
15 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
600mA