RN112-0.4-02-39M
DigiKey Part Number
817-2088-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN112-0.4-02-39M
Description
CMC 39MH 400MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 400mA DCR 1.5Ohm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm (Typ)
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tube
Approval Agency
ENEC, UR, VDE
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.697" L x 0.673" W (17.70mm x 17.10mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.508" (12.90mm)
Inductance @ Frequency
39 mH @ 10 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
400mA