RN102-1.5-02-1M6
DigiKey Part Number
817-2085-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN102-1.5-02-1M6
Description
CMC 1.6MH 1.5A 2LN TH
Detailed Description
1.6 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.5A DCR 94mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
RN102-1.5-02-1M6 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
94mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.551" Dia x 0.551" W (14.00mm x 14.00mm)
Height (Max)
0.366" (9.30mm)
Inductance @ Frequency
1.6 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
1.5A