EV24-0.8-02-18M
DigiKey Part Number
817-1039-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EV24-0.8-02-18M
Description
CMC 18MH 800MA 2LN TH
Detailed Description
18 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 800mA DCR 438mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
438mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.969" L x 0.685" W (24.60mm x 17.40mm)
Height (Max)
1.185" (30.10mm)
Inductance @ Frequency
18 mH @ 10 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
800mA