TC-CAPS-4001-9
DigiKey Part Number
TC-CAPS-4001-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC-CAPS-4001-9
Description
HEATSHRINK CAP WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Cap White
Category
Material
Polyolefin (PO), Semi-Rigid
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Large Diameter Supplied
0.063" (1.60mm)
Series
Large Diameter Recovered
0.030" (0.76mm)
Packaging
Bulk
Total Length Supplied
0.752" (19.10mm)
Part Status
Active
Total Length Recovered
0.400" (10.16mm)