ATUM-52/13-0-SP
DigiKey Part Number
484-ATUM-52/13-0-SP-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATUM-52/13-0-SP
Description
HEATSHRINKDUALWALL52MM METER
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi-Flexible 2.050" (52.07mm) 4 to 1 Black Enter Number of Meters in Order Quantity
Category
Recovered Wall Thickness
0.100" (2.54mm)
Mfr
Material
Series
Features
Adhesive Lined, Flame Retardant, Fluid Resistant
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
2.050" (52.07mm)
Spool Size
98.4' (30.0m)
Inner Diameter - Recovered
0.512" (13.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 81 Meters
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Meter)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HEATSHRINK DUAL WALL 52MM X 4'
In-Stock: 114
HEATSHRINK DUAL WALL 52MM 30M