55PC0211-22-5L
DigiKey Part Number
55PC0211-22-5L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55PC0211-22-5L
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG GRN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/34 Green 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.046" (1.17mm)
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Thickness
0.008" (0.20mm)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
150°C