55PC0111-20-9
DigiKey Part Number
484-55PC0111-20-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55PC0111-20-9
Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 19/32 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.049" (1.24mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
150°C