RT73F1E3K48BTH
DigiKey Part Number
1712-RT73F1E3K48BTHTR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT73F1E3K48BTH
Description
RT 1E 0.125W 3K48 0.1% 25PPM 10K
Detailed Description
3.48 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)