RP73PF1J402RBTDF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Susumu
In Stock: 9 914
Datasheet
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
402 Ohms ±0.1% 0.167W, 1/6W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film