RP73PF1E5R36BTD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 4 695
Datasheet
5.36 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
RP73PF1E5R36BTD
DigiKey Part Number
1712-RP73PF1E5R36BTDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP73PF1E5R36BTD
Description
RP 1E 0.1W 5R36 0.1% 25PPM 5K RL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)