RP73PF1E5R23BTDF
DigiKey Part Number
1712-RP73PF1E5R23BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RP73PF1E5R23BTDFCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP73PF1E5R23BTDF
Description
RP 1E 0.1W 5R23 0.1% 25PPM 1K RL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.23 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)