RP73PF1E13R3BTD
DigiKey Part Number
A127139TR-ND - Tape & Reel (TR)
A127139CT-ND - Cut Tape (CT)
A127139DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP73PF1E13R3BTD
Description
RES 13.3 OHM 0.1% 1/10W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13.3 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RP73PF1E13R3BTD Models
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)