RP73D2B562KBTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
562 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
RP73D2B562KBTDF
DigiKey Part Number
RP73D2B562KBTDF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP73D2B562KBTDF
Description
RES SMD 562K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RP73D2B562KBTDF Models
Category
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)