RP73D2A115KBTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
115 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RP73D2A115KBTDF
DigiKey Part Number
RP73D2A115KBTDF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP73D2A115KBTDF
Description
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RP73D2A115KBTDF Models
Category
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)