RP73D1J383KBTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
383 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RP73D1J383KBTDF
DigiKey Part Number
1712-RP73D1J383KBTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RP73D1J383KBTDFCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-RP73D1J383KBTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP73D1J383KBTDF
Description
RP 1J 0.1W 383K 0.1% 15PPM 1K RL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)