RN73C2A143RBTG is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
143 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RN73C2A143RBTG
DigiKey Part Number
RN73C2A143RBTG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73C2A143RBTG
Description
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/10W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73C2A143RBTG Models
Category
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Strip
Supplier Device Package
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)