RN73C2A127RBTD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Susumu
YAGEO
YAGEO
127 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RN73C2A127RBTD
DigiKey Part Number
RN73C2A127RBTD-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73C2A127RBTD
Description
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/10W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73C2A127RBTD Models
Category
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)